Англійська мова

Зацікавити малюка уроками іноземної, як і будь-яким іншим навчанням, не так просто. Щоб дитина була залучена до навчального процесу, він має бути веселим і максимально нагадувати гру. Тому під час займання з дітьми  англійською мовою включаю у свою програму: перегляд мультиків, розучування простих віршів і пісень, ігри та інші активні вправи.

Англійська для дошкільнят – із чого почати?

Поговоримо про те, що потрібно на перших етапах навчання вашому малюкові. Починаю  іноземну мову з найпростішого, а саме пісні, колискові. Так, для дитини, коли вона підросте, вже не буде шоком звучання іншомовних слів. До того ж у більш ранньому віці мозок дитини все записує на «плівку» підсвідомості, а потім їй легше зчитувати інформацію звідти. Така практика дуже весела й подобається малюкові, а якщо при співі ще й танцювати – отримаєте вдвічі більше задоволення та користь для здоров'я. Короткі пісні часто включають до програми курсів англійської для дошкільнят. Вони легкі для запам'ятовування, орієнтовані на вивчення й тренування елементарної лексики та граматики. Як правило, кожна пісня присвячена певній темі: алфавіт, тварини, одяг, частини тіла тощо.

Переваги навчальних пісень:

- багаторазове повторення простих слів допомагає швидко поповнити словниковий запас повсякденною лексикою;

- у дитини розвивається сприйняття іноземної мови на слух;

- під час співу дитина повторює не тільки слова, але також інтонацію і акцент, так природним шляхом у неї формується правильна вимова.

А головна перевага навчальних пісень англійською – вони легкі та веселі. Прослуховування пісень покращує настрій і робить процес навчання цікавішим. У виборі пісні орієнтуємось  на вік дошкільника і його рівень знання мови. На YouTube велика кількість каналів, які пропонують плейлісти з дитячими піснями на різні теми, наприклад:

- Super Simple Songs;

- English Singsing;

- Rock 'N Learn;

- LooLoo Kids;

- Cocomelon;

- BillionSurpriseToys.

Пропоную таку схему вивчення англійської з дошкільнятами за допомогою пісень:

- знайдіть пісню, яка вам подобається, та прослухайте її один раз;

- знайдіть слова до пісні, прочитайте їх вголос декілька разів;

- можете перекласти пісню, невідомі слова пошукати в словнику;

- тепер ви готові до співів – вмикайте пісню та підспівуйте, дивлячись на текст.

Навчальні мультики для дітей

Перегляд мультиків англійською для дошкільнят – більш дієвий метод вивчення іноземної мови, ніж ви думаєте. Навчальні мультфільми для маленьких дітей мають цікавий сюжет, просту лексику, повільний темп, щоб дитині було легко засвоювати нову інформацію.

Переваги освітніх мультиків англійською для дошкільнят:

- популярними словами та фразами для щоденного використання;

Як мотивувати дітей?

На заняттях з англійської для дітей дошкільного віку найбільшою мотивацією, звісно, є їхня зацікавленість і веселощі. Поки малюк не усвідомлює, що англійська мова – це мова, якою говорить більша половина світу, що люди, які добре володіють іноземною, більш конкурентоспроможні, у них високооплачувана робота та маса можливостей не лише в роботі, а загалом у житті. Завжди пам’ятати: якщо дитині щось подобається, вона захоче робити це знову і знову. Отже, потрібно постаратися, щоб заняття з англійської подобалися дошкільнику. Як це зробити? Особисті інтереси – обираючи тему занять чи види активностей, прив’язуйте їх до вподобань малечі.

Нагороджую та заохочую  – на кожному занятті підтримуйте дитину словами, а після серії занять або успішно виконаного завдання винагороджую  приємною дрібничкою.